اتصالتان به اینترنت را بررسی کنید!
 
شش منبع اصلی ترافیک وبسایت (بخش دوم)

شش منبع اصلی ترافیک وبسایت (بخش دوم)

header-shape

در بخش قبلی این مطلب یعنی «شش منبع اصلی ترافیک وبسایت (بخش اول)» سه مورد از منابع اصلی ترافیک و جذب بازدیدکننده برای وبسایت را بررسی کردیم. در این مطلب سه مورد دیگر از منابع اصلی ترافیک وبسایت را بررسی می‌کنیم. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم اگر مطلب قبلی را نخوانده‌اید ابتدا از طریق لینک بالا بخش اول این مطلب را مطالعه کنید و سپس این بخش یعنی بخش دوم را مطالعه کنید.

شش منبع اصلی ترافیک وبسایت (بخش اول)


شش منبع اصلی ترافیک وبسایت (بخش دوم)

ترافیک رسانه‌های اجتماعی

ترافیک رسانه‌های اجتماعی به معنی جذب کاربران از طریق شبکه‌های اجتماعی است. به عنوان بخش مهمی از بازاریابی درونگرا، رسانه‌های اجتماعی با درگیر شدن با مخاطب از طریق محتوا، به دستیابی به مشتریان بالقوه کمک می‌کنند. نقش محتوا در این شبکه‌های اجتماعی بسیار مهم است و بنابراین باید محتوای جذاب و ارگانیکی را در شبکه‌های اجتماعی ارائه کنید تا به هدف خود برسید.

مزایا جذب ترافیک از طریق رسانه‌های اجتماعی:

- امکان ارتباط مستقیم با مخاطب و افزایش وفاداری به برند شما و به آنچه ارائه می‌دهید کمک می‌کند.

- بسیاری از ترافیک رسانه‌های اجتماعی ردیابی نمی‌شوند: زمانی که کاربران با استفاده از حساب‌های اجتماعی خود پیوندهایی را به وب‌سایت‌ها به اشتراک می‌گذارند، به عنوان یک منبع ترافیک نامشخص می‌باشد. به عنوان مثال، توصیه می‌شود روزی 5 بار توییت کنید و هفته‌ای 2 تا 5 بار در لینکدین پست کنید. پست‌های خود را تا حد امکان جذاب کنید. از تصاویر بصری استفاده کنید، سوال بپرسید و شروع هر پست را جذاب کنید. زمانی که منطقی است، خودکار کنید.

- ابزارهای اتوماسیون رسانه‌های اجتماعی زیادی وجود دارد که به شما امکان می‌دهد پست‌ها را زمان‌بندی کنید و پیام خود را در زمان مناسب در بسیاری از پلتفرم‌ها مشاهده کنید.

شش منبع اصلی ترافیک وبسایت (بخش دوم)

ترافیک از طریق ارجاع

ترافیک ارجاعی به معنای بازدید از وب سایت‌های دیگر با استفاده از معرفی است. گرفتن ارجاع و همچنین لینک در سایت‌ها و دیگر صفحات وب و حتی در شبکه‌های اجتماعی به استراتژی لینک‌سازی شما و همچنین فعالیت‌های روابط عمومی شما بستگی دارد. هرچقدر بتوانید ارتباط خوب خود را با دیگران افزایش دهید و از آنها لینک دریافت کنید یا بخواهید به نحوی شما را در فضای وب معرفی کنند ترافیک ارجاعی دریافت خواهید کرد.

همچنین شما می‌توانید ترافیک ارجاعی را از طریق پول و با پرداخت هزینه به مدیران سایت‌ها یا فعالان شبکه‌های اجتماعی دریافت کنید. البته این کار هزینه زیادی برای شما دارد اما در مقابل ترافیک و بازدید خوبی دریافت خواهید کرد و البته لینک‌های شما در منابع وب ماندگار و دائمی خواهد بود. داشتن پیوندهایی معتبر از منابع خارجی به وبسایت شما اعتبار می‌بخشد و ترافیک وبسایت شما را افزایش می‌دهد.

مزایای بازاریابی ارجاعی:

- دسترسی شما به مخاطب هدف را افزایش می‌دهد (زمانی که پیوندها و لینک‌های خود را به طور مرتب در منابع خارجی قرار می‌دهید.)

- فرصت‌های رایگان زیادی برای افزایش ترافیک دارد

- ارتباطات جدیدی را برای شما باز می‌کند و روابط با رسانه‌ها، تأثیرگذاران، وابستگان و غیره را تسهیل می‌کند.

معایب بازاریابی ارجاعی:

- ممکن است پیوندهای گمانه‌زنی وجود داشته باشد، بنابراین باید نظارت کنید که آیا وب‌سایت‌های با کیفیت پایین یا نامربوط به شما مراجعه می‌کنند.

- شما هیچ کنترلی روی اینکه چه کسی لینک‌های شما را می‌بیند و دنبال می‌کند، ندارید.

نحوه تولید ارجاع:

- کسب و کار خود را به فهرست‌ها و دایرکتوریهای مربوطه ارسال کنید و در آنها برای خود پیوند داشته باشید.

- فرصت‌های تحقیق برای نام بردن در پلت‌فرم‌های بررسی: به وب‌سایت‌هایی دسترسی داشته باشید که مشاغل موجود در حوزه شما را بررسی می‌کنند، مشتریان خود را تشویق کنید تا در این پلتفرم‌های بررسی و رتبه‌بندی به وبسایت شم بازخورد بدهند.

- به منابع معتبر کمک کنید و از این طریق تخصص خود را به اشتراک بگذارید و وب سایت خود را به روشی طبیعی نمایش دهید.

- با کارشناسان و اینفلوئنسرهای صنعت خود همکاری کنید تا با وبسایت شما آشنا شوند و نظرات خود را از طریق کانال هایشان به اشتراک بگذارند.

شش منبع اصلی ترافیک وبسایت (بخش دوم)

ترافیک مستقیم

ترافیک مستقیم به معنای آن بازدیدهایی است که افراد وبسایت مورد نیاز خود را می‌شناسند و آدرس آن را در مرورگر خود تایپ می‌کنند. برخی از انواع دیگر بازدیدها نیز در Google Analytics به عنوان ترافیک مستقیم طبقه‌بندی می‌شوند: کلیک از نشانک‌ها. کلیک‌های فایل‌ها، برنامه‌ها یا کدهای QR؛ کلیک از پیام های متنی یا چت؛ کلیک‌های کمپین‌هایی با کد رهگیری نادرست و غیره.

برای کسب بازدید مستقیم از وب‌سایت، باید تلاش‌های مداومی را در تمام کانال‌های ترافیک انجام دهید: روی سئو کار کنید، کمپین‌های تبلیغاتی راه‌اندازی کنید، حساب‌های رسانه‌های اجتماعی را اجرا کنید، ایمیل ارسال کنید، و با ارجاع‌ها همکاری کنید. 

مزایای ترافیک مستقیم:

- این نشانگر تعداد بازدیدکنندگان کسب شده است و بازدیدکنندگان واقعی وبسایت شما هستند و می‌توانند به وبسایت شما ارجاع کنند و مدام از وبسایت شما بازدید کنند.

معایب ترافیک مستقیم:

- مشکلات ردیابی را ایجاد می‌کند زیرا از نظر Google Analytics این نوع ترافیک شامل منابع نامشخص می‌باشد.

معیارهای مهم ترافیک

علاوه بر دانستن تفاوت‌های بین منابع ترافیک و روش‌های بهره‌مندی از آنها، باید بدانید که چگونه بازدیدهای وب سایت خود را ردیابی کنید. در اینجا لیستی از معیارهایی وجود دارد که در Google Analytics مشاهده خواهید کرد:

- کاربران و کاربران جدید: تعداد تمام بازدیدکنندگان منحصر به فرد و بازدیدکنندگانی که برای اولین بار در یک دوره زمانی معین هستند

- جلسات: تعداد بازدیدها شامل بازدیدکنندگان جدید و بازگشت (100 بازدید از یک شخص به عنوان یک بازدیدکننده منحصر به فرد اما 100 جلسه جداگانه محاسبه می شود)

- منبع و رسانه: جایی که کاربر از آن می‌آید، منبع نشان دهنده یک کانال ترافیک خاص و رسانه نشان دهنده دسته کلی آن است (به عنوان مثال، Google منبع است و CPC رسانه)

- نرخ پرش: درصد بازدیدکنندگانی که در  وبسایت نمی‌مانند و بلافاصله پس از بازدید از یک صفحه آن را ترک می‌کنند.

- میانگین زمان در یک صفحه و مدت زمان جلسه: معیار اول نشان می‌دهد که کاربران چقدر زمان صرف هر صفحه خاص می‌کنند و معیار دوم نشان می‌دهد که چقدر برای انجام یک عمل خاص در یک وب‌سایت طول می‌کشد.

- رویدادها و اهداف: رویدادها اقدامات خاصی غیر از بازدید از صفحه هستند و اهداف رویداد نتایج مطلوبی هستند که می‌خواهید پیگیری کنید (دانلود، ثبت‌نام و غیره)

جدا از این معیارها، می‌توانید پارامترهای زیادی را در مورد بازدیدکنندگان خود نظارت کنید:

جمعیت شناسی: سن و جنسیت

علایق: دسته‌ها و بخش‎‌های بازار که بازدیدکنندگان به آنها علاقه‌مند هستند

Geo: نسخه زبان وب سایت و مکان‌های کاربر

فناوری: دستگاه‌ها، سیستم عامل‌ها، وضوح صفحه نمایش و غیره

نظارت بر معیارهای ترافیک با توجه به اهداف تبدیل شما و یادگیری بیشتر در مورد بازدیدکنندگان به شما کمک می‌کند تا تمام فعالیت‌های مرتبط با تبلیغات را بهبود بخشید و کلیک‌ها و تعاملات بیشتری به دست آورید. همیشه باید بدانید که ترافیک وبسایت از هر منبع خاص چیست و چگونه نتایج خود را در کانال های مختلف اندازه گیری کنید.نوشته‌های مرتبط با این مطلب
شش منبع اصلی ترافیک وبسایت (بخش اول)
  20 اردیبهشت 1403

شش منبع اصلی ترافیک وبسایت (بخش اول)

مطالعه در 7 دقیقه
چگونه سئوی سایت خود را به کمک اینستاگرام ارتقاء دهیم؟
  18 اردیبهشت 1403

چگونه سئوی سایت خود را به کمک اینستاگرام ارتقاء دهیم؟

مطالعه در 16 دقیقه
چرا وبسایت من در صفحه اول نتایج گوگل دیده نمی‌شود؟
  29 فروردین 1403

چرا وبسایت من در صفحه اول نتایج گوگل دیده نمی‌شود؟

مطالعه در 8 دقیقه

logo
© 2024 - کلیه حقوق برای وبرنگ محفوظ است.
اینستاگرام

وبرنگ، توسعه وب و اپلیکیشن

وبرنگ با ارائه راه‌حل‌های جامع و به‌روز در زمینه راه‌اندازی، مشاوره، مدیریت و آنلاین‌سازی کسب‌وکارهای سنتی، به شما کمک می‌کند تا در دنیای پویای امروز، به موفقیت در تجارت آنلاین دست پیدا کنید.

همین امروز با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان متخصصان ما بهره‌مند شوید.


راه‌هـای ارتبـاطی ما

شماره تماس

09034955777

آدرس ایمیل

info@webrang.net

آدرس

البرز، کرج، 45 متری گلشهر، نبش آذر شرقی، جنب دفتر اسناد رسمی، طبقه اول واحد 3