اتصالتان به اینترنت را بررسی کنید!
 
شش منبع اصلی ترافیک وبسایت (بخش اول)

شش منبع اصلی ترافیک وبسایت (بخش اول)

header-shape

ترافیک وب سایت به معنی تعداد بازدیدهایی است که یک وب سایت در یک مدت زمان معین دریافت می‌کند. پرواضح است که، هر وبسایتی به دنبال به دست آوردن مجموعه ثابت از بازدیدکنندگان و رشد مداوم در طول زمان است. علاوه بر آن، کسب‌وکارهای مختلف نه صرفاً برای داشتن ترافیک بالا بلکه برای ترافیک هدفمند با یکدیگر رقابت می‌کنند که می‌تواند برای آنها سرنخ‌های واجد شرایط و مشتریان وفادار به ارمغان بیاورد. درک اینکه بازدیدها از کجا می‌آیند و چگونه می‌توان ترافیک وبسایت را بررسی کرد، بخشی جدایی‌ناپذیر از هر استراتژی بازاریابی دیجیتال و SEO است. در این پست، ما به منابع اصلی ترافیک، تفاوت آنها با یکدیگر و نحوه استفاده حداکثری از هر یک از آنها نگاه خواهیم کرد.

از هر کدام از منابع اصلی ترافیک وبسایت بیشترین بهره را ببرید و همچنین یاد بگیرید که چگونه هر کانال را بهینه کنید تا از آن استفاده کنید. در این مطلب 3 مورد از 6 منبع اصلی را بررسی می‌کنیم و در مطلب بعدی 3 منبع بعدی را معرفی خواهیم کرد.

چگونه 6 منبع اصلی ترافیک وب سایت را به حداکثر برسانیم؟

- ترافیک ارگانیک

ترافیک ارگانیک به معنای دریافت کلیک مستقیم از جستجوی گوگل یا سایر موتورهای جستجو است. برای جذب کاربرانی که به دنبال پاسخ در گوگل یا موتورهای جستجوی دیگر هستند، باید به 10 نتیجه برتر  گوگل در صفحه اول راه پیدا کنید. نتایج جستجوی سایت شما در صفحه دوم CTR کمتر از 1٪ دریافت می‌کنند. بنابراین سئو باید ثابت‌ترین سرمایه‌گذاری شما برای جذب ترافیک باشد تا در صفحه اول نتایج گوگل باشید؛ زیرا بیش از نیمی از ترافیک وبسایت از طریق سئو جذب می‌شود.

مزایای جستجوی ارگانیک:

- این منبع ترافیک وبسایت به طور قابل توجهی بهتر از سایر منابع است

- نتایج بادوام ارائه می‌دهد

- فرصت‌های آن بی‌پایان و نامحدود است: هیچ محدودیتی برای تعداد صفحات و تعداد کلمات کلیدی که می‌توانید در جستجو رتبه‌بندی کنید وجود ندارد.

- شما می‌توانید سئو را با بودجه کمی انجام دهید

معایب جستجوی ارگانیک:

- زمان می‌برد تا تلاش‌های سئوی شما نتیجه دهد

- جنبه‌های زیادی وجود دارد که باید از آنها مراقبت کرد و متخصصان مختلفی را درگیر کرد (SEO، توسعه دهندگان، بازاریابان محتوا و کپی رایترها و غیره)

شش منبع اصلی ترافیک وبسایت (بخش اول)

نحوه افزایش ترافیک وب سایت از طریق جستجوی ارگانیک:

- در ابتدای این مسیر باید از ساختن یک استراتژی برای سئو شروع کنید و وظیفه شماره یک در اینجا تحقیق کلمات کلیدی است. ممکن است به یک ابزار کلمه کلیدی با یک پایگاه داده بزرگی نیاز داشته باشید تا بتوانید پرس و جوهایی را که کاربران برای یافتن رقبا و اطلاعات مرتبط با کسب و کار شما تایپ می‌کنند را بشناسید.

پس از جمع‌آوری فهرست کلمات کلیدی یک وب‌سایت، تمام درخواست‌های خود را فیلتر کنید تا گروه‌های قابل مدیریت بر اساس هدف جستجو، فرمول‌بندی، مشخصات یا هر معیار دیگری تقسیم شوند. تجزیه و تحلیل رقابت نیز بخشی از اصول سئو است. به وبسایت رقیبان خود مراجعه کنید و ببینید چه صفحاتی از سایت آنها در جستجوی کلمات کلیدی بهترین عملکرد را دارند و سعی کنید علت را پیدا کنید که چرا آنها رتبه بالایی دارند و به این هم بیاندیشید که شما چگونه می‌توانید از آنها بهتر انجام دهید.

- محتوای مفید و مرتبط مهمترین عامل رتبه‌بندی است. تمام نتایج حاصل از تحقیقات کلمات کلیدی سایت خود و رقبا را در صفحات فرود، پست‌های وبلاگ و سایر محتوای خود قرار دهید.

- مطمئن شوید که صفحات وب شما معتبر و به راحتی قابل خواندن هستند. ثبات نیز مهم است: به عنوان مثال، وب سایت هایی که بیش از 16 پست وبلاگ در ماه منتشر می‌کنند، 3.5 برابر شانس بیشتری برای دریافت ترافیک نسبت به وبسایت‌هایی دارند که 4 پست یا کمتر منتشر می کنند.

- لینک‌ها یکی دیگر از عوامل مهم برای کسب رتبه در موتورهای جستجو هستند. با پیدا کردن دامنه‌های با کیفیت بالا و ایجاد پیوند آنها به صفحات خود، بک‌لینک محکمی برای وبسایت خود بسازید. این زمانی امکان پذیر است که شما یک برند توسعه یافته و محتوای استثنایی داشته باشید که دیگران بخواهند آن را به اشتراک بگذارند.

- اگر به سئوی فنی توجه نکنید، همه موارد فوق تاثیر بسیار کمی دارد. سایت خود را با آخرین پروتکل و رمزگذاری ایمن کنید، تمام صفحات مهم خود را به راحتی برای ربات‌های جستجو در دسترس قرار دهید، و عوامل تجربه کاربری صفحه را بهینه کنید تا بارگذاری و تعاملی شدن محتوای شما زمان زیادی طول نکشد.

ترافیک خریداری شده

ترافیک خریداری شده به معنای بازدیدکنندگانی است که از طریق تبلیغاتی که شما با پرداخت هزینه در سایت‌های دیگر انجام داده‌اید، می‌آیند. برخلاف سایر منابع جذب ترافیک، ترافیک خریداری شده با قیمت مشخصی همراه است و هر چه پول بیشتری بپردازید و بیشتر هزینه کنید، احتمال بیشتری برای جذب مشتریان جدید دارید. طبیعتاً، علاوه بر این ممکن است شما برای کار بر روی سایر کانال‌های جذب ترافیک نیز هزینه‌هایی دارید. اما با ترافیک خریداری شده، شما دقیقاً برای نمایش محتوای مورد نظر خود و دیده شدن آن توسط مخاطبان هدف خود هزینه می‌کنید.

مزایای ترافیک خریداری شده:

- خیلی سریع می‌توانید از مزایای آن بهره ببرید و از همان روزی که تبلیغات را راه‌اندازی می‌کنید، شروع به دریافت ترافیک، بازدیدکننده و کلیک می‌کنید.

- این کار امکان هدفگذاری دقیق از دریافت ترافیک را فراهم می‌کند: شما می‌توانید بازده آگهی خود را به راحتی مشاهده کنید و در نتیجه ترافیکی را دریافت کنید که مخاطب هدف شما هستند و بعنوان بازدیدکننده برای وبسایت شما بسیار واجد شرایط هستند.

معایب ترافیک خریداری شده:

- نتایج آن موقتی است و تا زمانی که هزینه پرداخت می‌کنید ترافیک و بازدید کننده دریافت می‌کنید و به محض قطع کردن آن، تعداد بازدیدهای سایت شما افت پیدا می‌کند.

- این نوع جذب ترافیک گران است: هزینه ماهانه PPC (Pay Per Click) حتی برای کسب و کارهای کوچک و متوسط ​​می‌تواند از چند ده میلیون تومان فراتر رود.

نحوه به حداکثر رساندن ترافیک خریداری شده:

- بررسی کنید که کدام یک از پلتفرم‌های تبلیغاتی برای کسب و کار شما بهتر کار می‌کنند.

- یک استراتژی تبلیغاتی شامل تبلیغات PPC، تبلیغات رسانه‌های اجتماعی و تبلیغات نمایشی ایجاد کنید (اگر این نوع برای کسب و کار شما مفید است). کمپین های خود را با توجه به هر رسانه توسعه دهید.

- فهرست کلمات کلیدی خود را به طور مرتب بررسی کنید و آن را تقسیم بندی کنید تا تبلیغات PPC موثرتری بر اساس گروهی از کلمات کلیدی ایجاد کنید.

- از افزونه‌های تبلیغاتی برای ساختار بهتر تبلیغات خود و جذاب‌تر کردن آنها استفاده کنید.

- اطمینان حاصل کنید که صفحات فرود شما با تبلیغات شما مرتبط هستند. اگر مطابقت نداشته باشند، ترافیک مورد نظر را دریافت نخواهید کرد.

ترافیک از طریق ایمیل

ترافیک ایمیلی به این معنی است که کاربران از اقدامات و کارهای مربوط به بازاریابی ایمیلی شما به وب سایت شما آورده شده‌اند. هنگام ارسال اطلاعات از طریق ایمیل در مورد خدمات، اخبار یا تبلیغات خود برای مشتریان باید مطمئن شوید که آنها ایمیل‌ها را باز می‌کنند، آنها را می‌خوانند و پیوندهای موجود در ایمیل را دنبال می‌کنند. برای انجام این کار، باید به موضوع ایمیل ارسالی خود دقت کافی را داشته باشید و ایمیل‌های ارسالی را آموزنده، جذاب و شخصی کنید.

مزایای بازاریابی ایمیلی:

- این منبع ترافیک بالاترین بازگشت سرمایه را دارد (38 دلار به ازای هر 1 دلار هزینه شده به طور متوسط)

- به ایجاد اعتماد و وفاداری با مشتریان کمک می‌کند.

معایب بازاریابی ایمیلی:

- جمع‌آوری آدرس ایمیل در ابتدای کار زمانبر و سخت است؛

- تقسیم‌بندی مخاطبانی که می‌خواهید برای آنها ایمیل بفرستید سخت است و اغلب ایمیل‌ها به عموم کاربران ارسال می‌شود.

چگونه دریافت ترافیک از طریق ایمیل را افزایش دهیم:

- لیست ایمیل خود را به طور مداوم رشد دهید و مطمئن شوید که وبسایت شما فرصت مناسبی را برای اشتراک در هر زمان که برای کاربران ارائه می‌دهد.

- با کار بر روی هر ایمیل، لیست خود را بر اساس مراحل موجود در قیف فروش یا معیار دیگری تقسیم کنید تا مفیدترین محتوا را در اختیار مردم قرار دهید.

- پیام‌های شخصی‌سازی شده را در ایمیل‌ها ایجاد کنید و CTA‌های خود را شفاف کنید (از کلمات و دکمه‌های کاربردی برای جذاب‌تر کردن آنها استفاده کنید).

- ایمیل ها را طوری طراحی کنید که زیبا به نظر برسند و در هر دستگاه و وضوح صفحه نمایش به درستی کار کنند. 41 درصد از ایمیل‌ها در دستگاه‌های تلفن همراه باز می‌شوند، بنابراین شما باید طراحی خود را در درجه اول برای موبایل انجام دهید.

- با تکرار بهبود کار را آزمایش کنید و در ارتباطات ایمیلی خود ثابت قدم باشید.

بخش دوم این مطلب را بخوانید: شش منبع اصلی ترافیک وبسایت (بخش دوم)


نوشته‌های مرتبط با این مطلب
چگونه سئوی سایت خود را به کمک اینستاگرام ارتقاء دهیم؟
  18 اردیبهشت 1403

چگونه سئوی سایت خود را به کمک اینستاگرام ارتقاء دهیم؟

مطالعه در 16 دقیقه
چرا وبسایت من در صفحه اول نتایج گوگل دیده نمی‌شود؟
  29 فروردین 1403

چرا وبسایت من در صفحه اول نتایج گوگل دیده نمی‌شود؟

مطالعه در 8 دقیقه
شش منبع اصلی ترافیک وبسایت (بخش دوم)
  25 اردیبهشت 1403

شش منبع اصلی ترافیک وبسایت (بخش دوم)

مطالعه در 6 دقیقه

logo
© 2024 - کلیه حقوق برای وبرنگ محفوظ است.
اینستاگرام

وبرنگ، توسعه وب و اپلیکیشن

وبرنگ با ارائه راه‌حل‌های جامع و به‌روز در زمینه راه‌اندازی، مشاوره، مدیریت و آنلاین‌سازی کسب‌وکارهای سنتی، به شما کمک می‌کند تا در دنیای پویای امروز، به موفقیت در تجارت آنلاین دست پیدا کنید.

همین امروز با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان متخصصان ما بهره‌مند شوید.


راه‌هـای ارتبـاطی ما

شماره تماس

09034955777

آدرس ایمیل

info@webrang.net

آدرس

البرز، کرج، 45 متری گلشهر، نبش آذر شرقی، جنب دفتر اسناد رسمی، طبقه اول واحد 3